RODINNÝ DOM V KRÁSNEJ PRÍRODE V OBCI PRIBYLINA

Info v RK

Detail ponuky

Ponuka číslo: FL012907

Popis

FLATONIC|LICENCOVANÁ REALITNÁ SPOLOČNOSŤ Vám Exkluzívne ponúka na predaj Rodinný Dom v krásnej prírode v obci Pribylina.
RD bol postavený v 70 - tych rokoch,  a od roku 2011- 2018 bol výrazne modernizovaný a bola robená rozsiahla rekonštrukcia.
Dom sa nachádza v juhozápadnej časti  zastavaného územia obce Pribylina.

dom:
- v osobnom vlastníctve
- samostatne stojaci dvojgeneračný RD
- napojený na všetky IS.
- výmera pozemku 616 m2
- zastavaná plocha domu je 130 m2
- celý podpivničený
- sedlová strecha, krytina je pozinkovaný plech /r. 2018/
- vonkajšie omietky sú škrabané/ brizolitové /
- kúrenie UK na pelety so zásobníkom a šnekovým podávačom
- panelové radiátory
- vnútorné omietky vápené - štukové
- nová elektroinštalácia, vodoinštalácia, kanalizácia v r. 2019
- okná plastové, strešné sú drevené /r. 2018 /
- plávajúce podlahy a keramické dlažby
- kuchynská linka na mieru so vstavanými spotrebičmi
- na pozemku sa nachádza hospodárska budova
- náklady na bývanie cca 150,-€
- pre domom parkovisko pre 8 áut
dispozícia domu:
suterén:
kuchyňa, technická miestnosť, špajza, 1x izba

I.N.P:
- vstupná chodba, kuchyňa, 3x izba, balkón, kúpeľňa, toaleta

II.N.P.:
- kuchyňa s obývačkou, 2x izba, 1x krbová piecka, kúpeľňa, toaleta

Rodinný dom je vhodný ako na trvalé bývanie, tak aj na víkendové s ďalšou možnosťou prenajímania krátkodobého či dlhodobého.

Vyhľadávaná obec Pribylina leží na severnom okraji hornej časti Liptovskej kotliny v tesnej blízkosti  od Západných Tatier cca 3 km.
Jej lokalita ponúka niekoľko možností pre občanov z celého Slovenska aj zahraničia, ako aj jeden z najkrajších výhľadov na Kriváň. Turistická oblasť Podbanské je vzdialená 10 km, okrem iného vstup do Kôprovej a Tichej doliny, vhodné ako na bicyklovanie tak na bežkovanie či prechádzky s deťmi. Štrbské Pleso, Liptovská Mara, Bešeňová vzdialené cca 30 km

Od obce Pribylina je  cca 8 km vzdialené mesto Liptovský Hrádok. V  meste je základná občianska a obchodná vybavenosť, stanica železnice a autobusov, dve základné školy, tri stredné školy, gymnázium, poliklinika, športový areál s halou a ihriskami.

K nehnuteľnosti nebol vytvorený energetický certifikát
Cena za nehnuteľnosť zahŕňa kompletný právny a administratívny servis ako aj províziu RK. Nemusí byť konečná a bude stanovená na základe dohody medzi predávajúcim a kupujúcim.

© Text a fotografie sú autorským dielom a majetkom realitnej spoločnosti FLATONIC.

Túto ponuku nájdete na stránke flatonicreal.sk pod ID 12907,  pre viac info alebo záujem o obhliadku volajte call centrum: 0910 861 186.Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Neuvedené
Podlahová plocha 616 m2
Výmera pozemkov 616 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Liptovský Mikuláš
Obec Pribylina
Časť Pribylina


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.


Moje naposledy zobrazené nehnuteľnosti