PREDAJ, RODINNY DOM, RAKÚSY 805 m2

Info v RK

Detail ponuky

Ponuka číslo: FL014508

Popis

FLATONIC|LICENCOVANÁ REALITNÁ SPOLOČNOSŤ Vám ponúka na predaj Rodinný Dom  v Podtatranskej obci Rakúsy, okr. Kežmarok.
 Dom prešiel rozsiahlou rekonštrukciou a je napojený na všetky IS. Nachádza sa na rovinatom a slnečnom pozemku s množstvom zelene.
dom:
- v  osobnom vlastníctve
- samostatne stojaci
- čiastočne podpivničený
- pozemok  805 m2
- zastavaná plocha domu 120 m2
- úžitková plocha 180 m2
- strešná krytina - plech
- plastové okná
- strešné okná – drevené / VELUX /
- stierky na stenách
- k domu sú všetky potrebné revízie plynu, elektriky,kotla, komínu
- vykurovanie je zabezpečené plynovým kotlom PROTHERM /dec. 2021/ a taktiež je možnosť vykurovať tuhým palivom
- nová sanita v kúpeľni  a na toalete, keramický obklad a keramické dlažby
- menená elektroinštalácia, vodoinštalácia, odpad
- plávajúce podlahy a keramické dlažby
- znížené stropy v obývacej izbe a kuchyni
- na pozemku sa nachádza hospodárska budova a garáž
- energetický certifikát je triedy B

 dispozícia:

1.N.P
vstupná chodba, priestranná obývacia izba, kuchyňa spojená s jedálenskou časťou s východom na záhradu, špajza, 2x izba, samostatné wc a kúpeľňa
podkrovie  je predpripravené na užívanie s možnosťou dokončenia podľa vlastných predstáv, sú  urobené vývody na kúrenie, vodu a elektrinu.

Cena za nehnuteľnosť zahŕňa kompletný právny a administratívny servis ako aj províziu RK. Nemusí byť konečná a bude stanovená na základe dohody medzi predávajúcim a kupujúcim.

© Text a fotografie sú autorským dielom a majetkom realitnej spoločnosti FLATONIC.

Túto ponuku nájdete na stránke flatonicreal.sk pod ID 14508,  pre viac info alebo záujem o obhliadku volajte: 0918185032Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Neuvedené
Podlahová plocha 119 m2
Kraj Prešovský kraj
Okres Kežmarok
Obec Rakúsy
Časť Rakusy


Prešovský kraj sa nachádza v severovýchodnej časti Slovenskej republiky. Slovensko je administratívne členené na 8 vyšších územných celkov. Prešovský kraj je spomedzi všetkých krajov najľudnatejší a podľa rozlohy je druhým najväčším krajom na Slovensku. Tvoria ho historické regióny severného, stredného a čiastočne južného Spiša, horného a dolného Šariša a horného Zemplína.

Kraj sa rozprestiera v smere západ - východ .  Dĺžkou 250 km približne trikrát prekonáva svoju šírku. Vypĺňa celú severovýchodnú časť Slovenska (je najvýchodnejším krajom SR). Prešovský kraj má spoločné hranice s dvoma samostatnými štátmi, Poľskom (360 km), Ukrajinou (38 km) a s troma slovenskými krajmi, Košickým, Banskobystrickým a Žilinským samosprávnym krajom.

Administratívne sa Prešovský kraj delí na 13 okresov:

  • Celková rozloha: 8 993 km²
  • Počet obyvateľov (31.12. 2013): 818 916
  • Hustota osídlenia (2013): 91,07 obyv./km2
  • Počet okresov 13
  • Počet obcí 664 (z toho 23 miest)

Zaujímavosť: Najstarším dokladom osídlenia Prešovského kraja je vzácny antropologický nález výliatku mozgovne neandertálskeho pračloveka z Gánoviec pri Poprade z doby 120 000 rokov pred naším letopočtom.

zdroj: wikipédia

 


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.