Výnimočný rodinný dom s tenisovým kurtom v Radoli

Info v RK

Detail ponuky

Ponuka číslo: ZA014698

Popis

Exkluzívne Vám ponúkame na predaj luxusný rodinný dom v Radoli s pozemkom o výmere 2.124m2. Dom ponúka nadštandardný priestor pre Vaše nové bývanie s možnosťou využitia aj na viacgeneračné bývanie a predprípravu na interiérový bazén. Na pozemku sa nachádza aj dvojgaráž so záhradným altánkom s grilom, letnou kuchyňou a kúpeľňou, tenisový kurt, jazierko. Dom je napojený na všetky inžinierske siete, vykurovanie je zabezpečené plynovým kotlom s možnosťou využitia aj dvoch krbov ako zdrojov tepla a pohodovej atmosféry. Kolaudácia domu v roku 2003. 

Dispozícia domu

Suterén: sauna s odpočinkovou miestnosťou, sprchový kút s WC, práčovňa, sklad, technická miestnosť.

1. NP: vstupná chodba, spálňa, kuchyňa s jedálňou, obývacia miestnosť s krbom a východom na terasu, kúpeľňa, WC, spoločenská miestnosť s využitím ako posilňovne a herne s biliardovým stolom (miestnosť je predpripravená na osadenie bazéna 8*3m).

2.NP: chodba, 4 izby, dve kúpeľne, dve toalety, kuchyňa, šatník (kuchynský kút), dva balkóny. 

Podkrovný priestor: 2 priechodné izby a šatník, tvoria otvorenú galériu.

Na 2. NP je možnosť vytvorenia 2 samostatných apartmánov s vlastným vstupom z exteriéru s minimálnymi úpravami. 

Výhodou je tichá lokalitakompletná občianska vybavenosť dostupná pešo, možnosť aktívneho trávenia voľného času doma ale aj v blízkom okolí, nadštandardný obytný priestor a jedinečný pozemok s parkovou úpravou, ktorý ponúka súkromie a relax.

Videoobhliadka: youtube.com/watch?v=5ACnOyD3tWY

Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA014698. Call centrum tel: 0910 86 11 86.Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Kompletná rekonštrukcia
Podlahová plocha 500 m2
Výmera pozemkov 2124 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Kysucké Nové Mesto
Obec Radoľa


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.