PREDAJ, MODERNÝ RODINNÝ DOM V OBCI RAKÚSY, 1457m2
Bývajte aj podnikajte pod jednou strechou

Info v RK

Detail ponuky

Ponuka číslo: FL014819

Popis

FLATONIC|LICENCOVANÁ REALITNÁ SPOLOČNOSŤ Vám ponúka na predaj novostavbu moderného Rodinného domu v intraviláne obce Rakúsy, vydialenej 5 km od mesta Kežmarok. Jedná sa o samostatne stojaci dom, predáva sa čiastočne zariadený a prevažná časť interieru je drevo masív/ červený smrek/. Pozemok na ktorom sa dom nachádza je o výmere 1457m2.Na pozemku sa nachádza aj stodola, parkovisko a ďaľší dom, ktorý je vhodný na ubytovanie alebo na podnikanie. 
dom:
- výstavba r. 2020
- kolaudácia 2024
- samostatne stojaci
- v osobnom vlastníctve
- výmera pozemku 1457m2
- zastavaná plocha domu 155m2
- obytná plocha 270m2
- Napojený na všetky IS
- strešná krytina BRAMAC
- tehlový so zateplenou fasádou
- energetický certifikát A1
- nízkoenergetický
- na južnej strane domu vonkajšie žalúzie
- 2x terasa /na južnej strane a na západnej strane domu/
- oplotenie s posuvnou bránou+ kamera
- okná 3 sklo REHAU
- laminátové podlahy+ keramické dlažby
- na stenách štukové omietky
Dispozícia domu:
 1.N.P: s rozlohou 135m2
- vstupná chodba, kúpeľňa s toaletou, 2x izba, technická miestnosť,  priestranná obývacia izba v ktorej sa nachádza krb s prieduchmi do izieb a je prepojená s kuchyňou a jedálenskou časťou, komora, 2x terasa
2.N.P: s rozlohou 135m2
- 2x izba s galeriou,  toaleta
starší dom:
- samostatne stojaci so súpisným číslom
- základy kamenné, tehlové kvádre
- strešná krytina je plech
- drevené stropy
- na stenách sú omietky
- rekonštrukcia r. 2013
- tvorí 3x izba, kuchyna, špajza, kúpeľna s toatetou
- v každej izbe sa nachádza kachlová pec
- je čiastočne podpivničený
- Zastavaná plocha 120m2
- obytná 80m2
- plávajúce podlahy, drevené a časť betonové podlahy
- plastové okná
- okolo domu je robená drenáž

Energetický certifikát k  domu je triedy A1

Cena za nehnuteľnosť zahŕňa kompletný právny a administratívny servis ako aj províziu RK. Nemusí byť konečná a bude stanovená na základe dohody medzi predávajúcim a kupujúcim.

  • © Text a fotografie sú autorským dielom a majetkom realitnej spoločnosti FLATONIC.
    Túto ponuku nájdete na stránke flatonicreal.sk pod ID FL14819,  pre viac info alebo záujem o obhliadku volajte: 0918 185 032

 Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Neuvedené
Energetický certifikát A
Podlahová plocha 1500 m2
Kraj Prešovský kraj
Okres Kežmarok
Obec Rakúsy
Časť Rakúsy


Prešovský kraj sa nachádza v severovýchodnej časti Slovenskej republiky. Slovensko je administratívne členené na 8 vyšších územných celkov. Prešovský kraj je spomedzi všetkých krajov najľudnatejší a podľa rozlohy je druhým najväčším krajom na Slovensku. Tvoria ho historické regióny severného, stredného a čiastočne južného Spiša, horného a dolného Šariša a horného Zemplína.

Kraj sa rozprestiera v smere západ - východ .  Dĺžkou 250 km približne trikrát prekonáva svoju šírku. Vypĺňa celú severovýchodnú časť Slovenska (je najvýchodnejším krajom SR). Prešovský kraj má spoločné hranice s dvoma samostatnými štátmi, Poľskom (360 km), Ukrajinou (38 km) a s troma slovenskými krajmi, Košickým, Banskobystrickým a Žilinským samosprávnym krajom.

Administratívne sa Prešovský kraj delí na 13 okresov:

  • Celková rozloha: 8 993 km²
  • Počet obyvateľov (31.12. 2013): 818 916
  • Hustota osídlenia (2013): 91,07 obyv./km2
  • Počet okresov 13
  • Počet obcí 664 (z toho 23 miest)

Zaujímavosť: Najstarším dokladom osídlenia Prešovského kraja je vzácny antropologický nález výliatku mozgovne neandertálskeho pračloveka z Gánoviec pri Poprade z doby 120 000 rokov pred naším letopočtom.

zdroj: wikipédia

 


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.