Maklér - MGM ŽILINA

Profilová fotka

Katarína Staníková

+421 (0) 910 861 186 reality@realitymgm.sk

  Referencie

  Blog

 • Historické maximá bytových nájmov

  Ceny bytových nájmov sa dostali na historické maximá. Nahor ich vytlačili inflácia, ale aj vysoké úrokové sadzby v bankách. Mnohí si pre ne totiž vlastné bývanie dovoliť nemôžu. Zdražie aj nájom v bytoch vo vlastníctve štátu alebo samospráv.

 • Vývoj cien rekreačných nehnuteľností
  Zvažujete kúpu či predaj rekreačnej nehnuteľnosti?
  Viac o tejto téme nájdete v rozhovore, ktorý poskytol pre RTVS Mgr. Mário Glos, majiteľ žilinského realitného centra MGM a člen predstavenstva NARKS.
   
 • Čože? Domy z konope?

  Hosťom Mária Glosa v 1. realitnom podcaste NARKS bol Gregor Galeta, konateľ HempTech Monolitics, spoločnosti zaoberajúcej sa vývojom tzv. konopného betónu. V podcaste odznie viacero informácií o tomto novom stavebnom materiáli ako aj spôsobe výstavby.

 • Predaj realít po páde komunizmu? Žiadne hypotéky, cash a kto mal farebnú tlačiareň, bol "kráľ " rozhovor

  Mário Glos, člen predstavenstva NARKS a šéf realitnej skupiny MGM, sa vyjadril k otázkam predaja realít v rozhovore pre Hospodárske noviny. 

 • Ako na PR a MARKETING developerských projektov?

  Hosťom Mária Glosa v 1. realitnom podcaste NARKS bol Gabriel Tóth, CEO New School Communications, s ktorým sme sa zhovárali ako dobre zvládnuť PR a marketingovú komunikáciu pri developerských projektoch.

 • Ako dnes rozmýšľa veľký developer? CEO TALKS

  Hosťom Mária Glosa v 1. realitnom podcaste NARKS bol Rastislav Valovič, CEO ALTO real estate, s ktorým sme sa zhovárali o súčasnom developmente, kríze kancelárskeho segmentu, trendoch a nových výzvach. Ďalej sa dozviete:

 • Ako správne nastaviť developerský projekt?

  Hosťom Mária Glosa v 1. realitnom podcaste NARKS bol Zdenko Šustek, senior consultant spoločnosti 4sale.sk, zaoberajúcej sa analýzami a konzultáciami developerských projektov.

 • Aj realiťák sa nájde na LinkedIn!

  Hosťom Mária Glosa v 1. realitnom podcaste NARKS bol Michal MIKI Plichta, top konzultant a marketér na sociálnej sieti LinkedIn. Výbornú debatu plnú inšpirácie a príkladov ocenia nielen realitní makléri, ale ktokoľvek, kto chce budovať svoju osobnú značku.

 • Daň z príjmu z predaja nehnuteľnosti

  Hosťom Mária Glosa v podcaste NARKS bol JUDr. Ing. Peter Varga, partner spoločnosti Highgate. V podcaste rozoberáme DAŇ Z PRÍJMU Z PREDAJA NEHNUTEĽNOSTI, jej aplikáciu ilustrovanú na zrozumiteľných príkladoch ako aj príslušnú výšku dane a možnosti jej legálnej optimalizácie. Ďalej sa dozviete:

 • Aký vývoj cien nehnuteľností môžeme očakávať v najbližších mesiacoch?

  Aký vývoj cien nehnuteľností môžeme očakávať v najbližších mesiacoch? Aká je súčasná situácia na trhu nehnuteľností? Kedy budú ceny bytov a domov na svojom dne?

 • Ako sa stať realitným investorom?

  Hosťom Mária Glosa v podcaste NARKS bol realitný investor Roman Kružliak s 18 ročnou praxou, počas ktorej vybudoval portfólio viac než 50 investičných nehnuteľností v aktuálnej hodnote presahujúcej 7 mil. EUR.

 • Dosiahli ceny nehnuteľnosti svoje dno?
  Otázka, ktorú dostávame denne.
  Rok 2023 bol poznačený “brutálnou” stagnáciou dopytu a nákupných rozhodnutí pri NOVOSTAVBACH.
 • Aké sú nové trendy a marketingové nástroje?

  Hosťom Mária Glosa v 1. realitnom podcaste NARKS je Marian Paták, CEO Directreal Slovensko, 1. viceprezident NARKS a zároveň školiteľ v akreditovanom kurze NARKS, zameranom na získanie živnostenského oprávnenia k realitnej činnosti.

 • Exekúcia na nehnuteľnosti? Ako predávať nehnuteľnosť s exekúciou?

  Exekúcia na nehnuteľnosti? Nič príjemné! Avšak nemusí sa jednať hneď o katastrofu. A aj nehnuteľnosť s exekúciou je možné bezpečne predať, resp. nadobudnúť. V NARKS sa viacero realitných kancelárií, jej členov, zaoberá sprostredkovaním predaja aj exekvovaných nehnuteľností, resp. nehnuteľností s rôznymi právnymi komplikáciami. Hosťom Mária Glosa v podcaste NARKS je Martin Thomka, súdny exekútor a hlavnou témou je ako sa vysporiadať s exekúciami na nehnuteľnostiach.

 • Bývanie už lacnejšie nebude. Teraz sú ceny bytov nižšie takmer o tretinu, karta sa ale obráti !

  Nájmy stúpajú, no predajná cena nehnuteľností v roku 2023 klesla. Podľa viacerých odborníkov už lacnejšie nikdy nebudú Karta sa v roku 2024 môže obrátiť. Cenové dno sa začne dvíhať.  Mário Glos, CEO realitnej skupiny MGM poskytol rozhovor pre SME a MY Žilina. Viac sa dočítate v článku nižšie.

 • Bratislava VS. Košice

  Hosťami podcastu NARKS boli Lucia Talianová, viceprezidentka NARKS a konateľka košickej realitnej kancelárie IMPULZ REAL a Martin Lazík, analytik NARKS a konateľ spoločnosti URBAN & PARTNER.

 • Ako sa predáva(L) luxus v Tatrách ?

  Hosťom Mária Glosa v 1. realitnom podcaste NARKS bol Tomáš Púček, člen predsedníctva NARKS a CEO realitnej kancelárie Residence real s pôsobnosťou najmä na Liptove.

 • REGIONÁLNE KLUBY NARKS

  Členovia NARKS sa osobne stretli na regionálnych kluboch NARKS v Bratislave a v Demänovej pri Liptovskom Mikuláši.

 • Ako sa developuje mrakodrap?

  Hosťom Mária Glosa v podcaste NARKS bol Pavel Pelikán, podpredseda predstavenstva J&T REAL ESTATE, s ktorým sme debatovali o začiatkoch v 90. rokoch až po developing v Londýne a výstavbu mrakodrapu v Bratislave.

 • Nová doba Realitná! Ako v nej úspešne predávať?

  Hosťom Mária Glosa v podcaste NARKS bol Peter Strcula, sales & business trainer, ktorý 9 rokov a v 9-tich krajinách pomáhal podnikateľom, manažérom a obchodníkom dosahovať vyššie tržby, s menšou námahou.

 • Hypotéka za 1% v roku 2024
  Ako začať nový rok 2024 ? Predsa so šokujúcou a hlavne pozitívnou informáciou: Hypotéka za 1% !!!
  Ako ju získať? Realitný podcast Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska s Máriom Glosom, viceprezidentom NARKS a šéfom Realitnej skupiny MGM a s generálnym riaditeľom ŠFRB Ing. Tomášom Lamprechtom, ktorý od 1.1.2024 zavádza hypotéku s fixným úrok 1% počas celej doby splatnosti úveru.
 • Ako sa developoval prvy MRAKODRAP na Slovensku?
  Ako sa developoval prvy MRAKODRAP na Slovensku?
  Mojim hosťom v podcaste NARKS bol Pavel Pelikán, CEO J&T REAL ESTATE, s ktorým sme debatovali o začiatkoch v 90. rokoch až po developing v Londýne a výstavbu mrakodrapu v Bratislave.
 • Ako rozmýšľa najväčší slovenský developer ?

  Mojom hosťom v podcaste Národná Asociácia Realitných Kancelárií Slovenska bol @Milan Murcko CEO developerskej spoločnosti YIT Slovakia, najväčšieho rezidenčného developera na Slovensku s viac ako 110-ročnou tradíciou. YIT zamestnáva viac ako 5 000 ľudí a pôsobí v 9 krajinách.

 • Ceny nehnuteľnosti začnú rásť
  Všetci dnes vidíme, aká je doba. Sentiment na trhu sa síce zlepšil, úroky však stále zostávajú vysoké a niektoré banky ich ešte zvyšujú.
  Aký ale bude trh?
 • Ako sa dá poistiť nájomník?

  Mojim hosťom v podcaste Národná Asociácia Realitných Kancelárií Slovenska (NARKS) bol Tomáš Knebl konateľ spoločnosti Rentodo, ktorá v spolupráci s NARKS prináša úplne nový poistný produkt – prvé poistenie nájmu a nájomníka na Slovensku!

 • Aký je medziročný pokles cien nehnutelnosti?
  Aký je medziročný pokles cien nehnutelnosti?
 • Štátne nájomné byty- ilúzia alebo realita?

  Prečítajte si rozhovor CEO realitnej skupiny MGM Mária Glosa s generálnym riaditeľom agentúry štátom podporovaného nájomného bývania Petrom Sekáčom.

 • Kto sú HOLÍ vlastníci?

  Čo je to holé vlastníctvo nehnuteľnosti? Ako má vlastník postupovať v prípade, že na jeho pozemku sú cudzie stavby alebo ho užíva iná osoba? Môže vlastník zabrániť vstupu na takýto pozemok? Aký je rozdiel medzi holým, duplicitným a nevysporiadaným vlastníctvom?

 • Ceny nehnuteľnosti klesajú i záujem o ne ...
  Aky je aktuálny realitny trh?
  Presne taký, aký sme avizovali….
 • Môže byť nový dom LACNEJŠÍ, ako nový byt? V obci Višňové pri Žiline vyrastá zaujímavý projekt

  Naozaj môže byť bývanie v novom rodinnom dome lacnejšie a výhodnejšie, ako byt v novostavbe v aktuálnych žilinských projektoch? Nielenže môže, ono to tak naozaj je! Presvedčte sa o tom aj vy v projekte www.VIŠŇOVKY.sk.

 • Aký je aktuálny nájomný trh
  Turbulentný nájomný trh ????????
  Rezidenčný nájomný trh zaznamenával poslednú dekádu samé “zemetrasenia”
 • V akej kondícií je realitný trh

  Realitný trh pred rokom 2023 prechádzal veľkým boomom a nehnuteľnosti sa predávali ako na bežiacom páse. Dnes je však situácia úplne iná a pre ľudí je mimoriadne dôležitá spolupráca so silným realitným partnerom.

 • Zmeny realitného trhu

  Mário Glos, viceprezident NARKS a šéf realitnej skupiny MGM sa vyjadril k otázkam týkajúcich sa zmien realitného trhu pre magazín TREND

 • Motivačný podcast - Ste tam kde je vaša pozornosť

  "Ste tam, kde je vaša pozornosť????! "

   

 • Štátny predaj a prenájom nehnuteľností

  Štátne spoločnosti publikujú predaj ako aj prenájom svojich nehnuteľností  prostredníctvom realitných portálov avšak nezverejňujú ceny. Je takýto postup v dnešnej dobe transparentný a efektívny?

  Na otázky odpovedá Mário Glos, CEO realitnej skupiny MGM.

 • Pozrite si ponuky s 0% úrokom na hypotéke. Žart ? Nie ! S HYPO BONUSOM od MGMreality.sk je to REALITA.

  MGM reality pre všetkých kupujúcich prinášajú nový produkt, vďaka ktorému kupujúci klient získa HYPO BONUS až do výšky celého ročného úroku na hypotéke.   Čiže jeho úrok za prvý rok je 0% PA.

 • Ako si zvoliť komunikačný mix na sociálnych sieťach

  Ako by mal dnes vyzerať online marketing realitnej kancelárie?

 • Aktuálny vývoj na trhu s nehnuteľnosťami

  Náš maklér Zdenko Šustek poskytol televízii TA3 rozhovor o aktuálnom vývoji na trhu s nehnuteľnosťami .

 • Potrebujú realiťáci marketingovú stratégiu?

  Ako funguje realitný marketing? Čo je marketingová stratégia a ako ju nastaviť? Aké sú najčastejšie chyby v marketingovej komunikácii?

 • Úvery sú čoraz rizikovejšie, najhoršie je splácať prvé dva roky

  Slovenské banky ako jedny z mála v Európe zatiaľ pri hypotékach výraznejšie nesprísňovali úverové štandardy. Napriek tomu, získať potrebné financie na zabezpečenie si bývania je čoraz náročnejšie kvôli prudkému nárastu úrokových sadzieb aj zvyšujúcim sa životným nákladom.

  K tejto téme sa pre TREND vyjadril zakladateľ  CEO realitnej skupiny MGM Mário Glos, ktorý je zároveň členom predsedníctva Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska.

 • REALITNÝ PODCAST NARKS – Nové schémy podpory bývania od ŠFRB

  Prinášame Vám Realitný podcast Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska s generálnym riaditeľom ŠFRB Ing. Tomášom Lamprechtom a Máriom Glosom, viceprezidentom NARKS a šéfom Realitnej skupiny MGM.

 • Niektorí developeri cenovo uleteli. Povzbudení vysokým dopytom pýtali príliš veľa

  Z pohľadu dlhodobého vlastníctva nehrá rolu, či je byt o 10-tisíc eur lacnejší alebo drahší. Dôležité nie sú ani úrokové sadzby, ktoré sa budú dať pri poklese okamžite refinancovať

  Na Slovensku sa trh s nehnuteľnosťami otočil a v súčasnosti je po mnohých rokoch viac na strane kupujúcich. Drahé úvery však brzdia mnohé nákupy a dopyt po bytoch a domoch zostáva utlmený.

 • Pozor pri kúpe chaty. Netreba sa nechať oklamať premrštenou cenou

  Mário Glos, CEO, viceprezident NARKS a šéf realitnej skupiny MGM, sa vyjadril pre týždenník TREND  k téme: Trh rekreačných nehnuteľnosti.Aktuálne ponuky makléra

Ponuky makléra

Stavebný pozemok, obec Mojš, rozloha 721 m2, cena 84.900 eur

Lokalita: Žilinský kraj / Mojš
Výmera: 723m2
Inzertná kategória: Predaj
Ponuka číslo: ZA013965
Pridané 30.06.2023

Stavebný pozemok, obec Mojš, rozloha 789 m2, cena 93.900 eur

Lokalita: Žilinský kraj / Mojš
Výmera: 789m2
Inzertná kategória: Predaj
Ponuka číslo: ZA013806
Pridané 01.06.2023